KÖYDEN KURU İNCİR

Köyden kuru incir üretimlerini tamamladık. Kargo ile Türkiye’nin her iline gönderim yapabiliyoruz. Bütün kuru incir çeşitlerimiz organik sertifikalı ve kimyasal işlem görmeden üretilmiştir. Her yıl toprak numuneleri ve incir ağaçlarından numuneler alınarak incelenmeye tabi tutuluyrouz. Kargo ile Türkiye’nin heryerine istenilen kg’da gönderi yapılmaktadır.  Yaz aylarının en güzel meyvelerinden incirler artık kurumaya ve dallarından yavaş yavaş düşmeye başladılar. Kuru incir nasıl olur, hangi işlemlerden geçer gibi soruları bu yazımda cevaplamaya çalışacağım. Tabiki bütün üretim ve hazırlama aşamaları kendi ürünlerimiz için geçerlidir.

TOPLAMA İŞLEMİ

Taze incir olarak koparılmayan incirler dallarında olgunlaşır. Olgunlaşan incirlerin sap kısımları güçsüzleşir ve yere düşerler. Yere düşen incirleri en geç 2 gün içerisinde toplarız. Halk arasında dal kurusu incir diye tabir edilmektedir.

SERGİ İŞLEMİ

Topladığımız bütün incirleri kuruması için sergi alanlarına sereriz. (Bazı incirler tam olarak kurumadan düştükleri için onları sermek zorundayız. Bu sebebten dolayı sergi işlemini yapıyoruz.) Sergi esnasında kesinlikle hiçbir ilaç kullanılmamaktadır. Sadece incirlerin güneş ile temas etmesi sağlanır. Yaklaşık 1 – 2 gün civarında güneşte tam kurumaya ulaşan kuru incirleri sergiden kaldırıyoruz.

SINIFLANDIRMA

Kuru incirde sınıflandırmanın doğru olmadığını düşünüyoruz. Özellikle doğal dağ inciri sınıflandırılmaz. Biz içinde küçük boyutta ve hurda diye tabir edebileceğimiz kötü incirleri ayıklıyoruz. Bunları incir sezonunda tüccara toptan satış yapıyoruz. Diğer incirleri tek sınıf olarak satışını yapıyoruz.

BANDIRMA

Saf su dolu bir kazanın içerisine atıyoruz. Geleneksel bandırma yöntemi kullanarak yapıyrouz. Bandırma işlemini nasıl yaptığımızı detaylı olarak inceleyebilirsiniz. İncirlerin bandrıma işlemini yaptıktan sonra yine kuruması için seriyoruz.

PAKETLEME

Kuruyan incirleri organik paketler içerisine alıyoruz. Kurtlanmaması ve doğallığını koruması için paketin içerisine defne yapraklarıda koyuyoruz. İncirlerimiz satışa hazır hale geliyor. Köyden kuru incir üretimi ve sevkiyatını yapıyoruz. Sipariş ve bilgi için iletişim kanallarını kullanınız.
İndirim!
Dal Kurusu 2020 Mahsülü

İncir ve Kuru İncir Çeşitleri

Bardacık İnciri 1kg

100,00  48,00 
İndirim!
Dal Kurusu 2020 Mahsülü

İncir ve Kuru İncir Çeşitleri

Dağ İnciri 1kg

70,00  48,00 
İndirim!
Sulama Yapılmamıştır

Üzüm & Yaprak

Kuru Üzüm 1kg

38,00  28,00 
İndirim!
Yeni Mahsül

Zeytin & Zeytinyağı

Erken Hasat Zeytinyağı

35,00 285,00 
İndirim!
ATA TOHUM

Taze Sebze Meyve

Kınalı Standart Bamya 1kg

45,00  28,00 
İndirim!
Güneşte Kurutulmuş

Kurutulmuş Meyve & Sebze

Kuru Domates Güneşte Kurutulmuş

18,00 48,00 
İndirim!
Yeni Mahsül

Diğer Ürünler

Zeytinyağlı İncir 660cc

45,00  28,00 
İndirim!
Sınırlı Sayıda
35,00  25,00 
İndirim!

Zeytin & Zeytinyağı

Zeytinyağı Sızma

32,00 280,00 
İndirim!
Eski Dağ Cevizi

Kurutulmuş Meyve & Sebze

Yerli Ceviz 1Kg

70,00  38,00 
İndirim!
Yeni Mahsül

Kurutulmuş Meyve & Sebze

Domates Salçası 660gr

40,00  32,00 
İndirim!
Yeni Mahsül

İncir ve Kuru İncir Çeşitleri

Doğranmış İncir 1kg

45,00  28,00 

KÖYDEN KURU İNCİR” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

175₺ Üzeri Alışverişde Kargo BedavaAlışverişe Başla
WhatsApp chat